IV Międzynarodowa Konferencja BPD
WIEDZA, KTÓRA DAJE NADZIEJĘ
REJESTRACJA NA WARSZTATY POPOŁUDNIOWE, 2-GODZINNE
12:15-14:15, 28 maja 2023,
OPIS WYDARZENIA
Prosimy o wybranie jednego z warsztatów 2-godzinnych, popołudniowych
A jeśli chcesz, możesz wybrać dodatkowo jeden z warsztatów porannych odbywających się w godzinach 10:00-12:00
Natomiast NIE UDA Ci się już wziąć udziału w Warsztatach 4-godzinnych...
Życie to sztuka wyboru.
Rejestracja na warsztaty poranne w innym formularzu. Wszystkie linki znajdziecie na stronie: https://ptdbt.pl/konferencja2023/
WARSZTAT 1:
UMIEJĘTNOŚCI DBT W PRACY Z PACJENTEM UZALEŻNIONYM,
OPIS WARSZTATU
W trakcie warsztatu omówione zostanie zastosowanie treningu umiejętności DBT w terapii uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności „Kiedy kryzysem jest uzależnienie”. Podczas warsztatu skupimy się zarówno na terapii grupowej, jak i indywidualnej, na różnych etapach, z uwzględnieniem analizy behawioralnej dotyczącej nawrotów oraz przygotowania strategii pozwalających pacjentowi wrócić jak najszybciej do abstynencji.
Prowadząca: Małgorzata Pałucka
-----------------------------------------------------------------------------
WARSZTAT 2:
WARSZTATY FAMILY CONNECTIONS: UWAŻNOŚĆ/MINDFULNESS I RADYKALNA AKCEPTACJA, Część 2 - praktyki uważności, DLA LIDERÓW I ABSOLWENTÓW FC,
OPIS WARSZTATU:
Uczestnicy treningów DBT i Family Connections, pytani, którą umiejętność chcieliby najbardziej opanować, bardzo często wskazują na radykalną akceptację. Z drugiej strony, umiejętność ta równie często wydaje się im niezwykle trudna; często też doświadczają wewnętrznego oporu przed jej stosowaniem.
Założeniem niniejszego warsztatu jest, że stosowanie radykalnej akceptacji jest procesem, w którym nie można robić niczego na siłę, lecz raczej umiejętnie wspomagać się innymi umiejętnościami, zwłaszcza uważnością.
Odkrywanie, w jaki sposób uważność wspomagać może radykalną akceptację, będzie celem tych zajęć.
Warsztat składać się będzie z dwóch - dwugodzinnych - części.
W pierwszej - wprowadzającej - będziemy przyglądać się podstawowemu napięciu dialektycznemu pomiędzy akceptacją i zmianą, i w jego ramach pogłębiać własne rozumienie radykalnej akceptacji, a także ćwiczyć podstawowe aspekty uważności, które stanowią podstawę kilku bardziej zaawansowanych praktyk, bardzo pomocnych w procesie dochodzenia do dogłębnego akceptowania tego, czego zmienić nie sposób.
Druga część warsztatu obejmie - zapoznanie się z tymi praktykami - uważności emocji, uważnego współczucia dla siebie i RAIN - oraz ich ćwiczenie.
Prowadzący: Piotr Sikora